Разлика помеѓу преработките на „Уметноста во 1973 година“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
'''[[1973]] година во [[уметност]]а''' содржи некои значајни настани.
 
== Настани ==
 
[[Категорија:1973 во уметноста| ]]
941.847

уредувања