Разлика помеѓу преработките на „1978“

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница
с (Бот Додава: pa:੧੯੭੮, stq:1978)
с (Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница)
'''Видете исто''':
* [[Редовна година, која започнува во недела|календарот за таа година]]
{{commonscat|1978}}
 
[[Категорија:20 век|71978]]
941.847

уредувања