Уметноста во 1958 година: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
'''[[1958]] година во [[уметност]]а''' содржи некои значајни настани.
 
== Настани ==
 
[[Категорија:1958 во уметноста| ]]
941.847

уредувања