Разлика помеѓу преработките на „1955“

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница
с (Бот: козметички промени)
с (Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница)
'''Видете исто''':
* [[Редовна година, која започнува во среда|календарот за таа година]]
{{commonscat|1955}}
 
[[Категорија:20 век|51955]]
941.847

уредувања