Шахот во 1930 година: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
== Настани ==
 
* [[13 јули|13]]-[[27 јули]] - во [[Хамбург]], [[Германија]] е одржана [[Шаховска олимпијада 1930|третата шаховска олимпијада]] организирана од [[ФИДЕ]].
 
[[Категорија:1930 во шахот]]
941.847

уредувања