Разлика помеѓу преработките на „1772“

Додадени 20 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница
с (Бот Додава: cbk-zam:1772)
с (Бот: Додаден шаблон за врска до заедничка ризница)
 
* [[29 март]] - [[Емануел Сведенборг]], [[Шведска|шведски]] [[наука|научник]], [[философ]], [[мистицизам|мистик]] и [[теологија|теолог]].
{{commonscat|1772}}
 
[[Категорија:18 век|71772]]
941.847

уредувања