Сент Патрик (парохија во Свети Винцент и Гренадини)

Парохијата Сент Патрик е административна парохија на Свети Винцент и Гренадини на островот Свети Винцент. Главен град на парохијата е Баруалие.

  • Површина: 37 км²
  • Население: 5,800 жители (2000 г.)
Сент Патрик
Парохија
Парохијата Сент Патрик на мапата на Свети Винцент и Гренадини
Парохијата Сент Патрик на мапата на Свети Винцент и Гренадини
Координати: 13°13′59″N 061°16′01″W / 13.23306° СГШ; 61.26694° ЗГД / 13.23306; -61.26694
Држава Свети Винцент и Гренадини
Главен градБаруалие
Површина
 • Вкупна37 км2
Население
 • Вкупно5,800

Надворешни врски уреди