Сена (Кучево)

Сена е едно од селата во општина Кучево, Србија . Според пописот кој што се одржал во 2002 година, населението во селото брои 232 жители [1]

НаводиУреди

  1. Popis stanovništva, domaćinstava i Stanova 2002. Knjiga 1: Nacionalna ili etnička pripadnost po naseljima. Republika Srbija, Republički zavod za statistiku Beograd 2003. ISBN 86-84433-00-9

44°31′13″N 21°36′08″E / 44.52028° СГШ; 21.60222° ИГД / 44.52028; 21.60222