Салтакли (Серско)

село во Серско, Егејска Македнија
Салтакли
Салтакли is located in Грција
Салтакли
Салтакли (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Салтакли — село во Серско, Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположбаУреди

ИсторијаУреди

СтопанствоУреди

ДемографијаУреди

Општествени установиУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди

НаводиУреди