Добредојде! Nuvola apps kuickshow.png

Здраво, Vlah~mkwiki, и добредојде на Википедија! Благодариме за Вашите придонеси. Се надеваме дека Ви се допадна местото и одлучивте да останете. Еве некои страници кои можат да Ви бидат од помош:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето и во тоа што сте википедијанец! Ве молам потпишувајте ги вашите пораки на страниците за разговор користејќи четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако ви треба помош, видете Портал/Помош, слободно обратете ми се мене, или поставете го прашањето на оваа страница и ставете {{помош}} пред прашањето. Повторно, добредојде! --MacedonianBoy 22:49, 25 август 2008 (UTC)

Vorbeşti Vlăheşte?Уреди

Govoriš li Megleno-Rumunjski? Luka Jačov

Iako sam 100% vlah slabo poznajem vlaški jezik. Vlah (разговор) 04:24, 9 ноември 2008 (UTC)

Šteta...ako samo jedna generacija ne nauči jezik jezik će izumreti:( Luka Jačov

Вашата сметка ќе биде преименуванаУреди

04:48, 18 март 2015 (CET)

Направено е преименувањеУреди

22:49, 21 април 2015 (CEST)