Добре дојде!

Здраво, Tamara Ilioska, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Kolega2357-Bot (разговор) 15:27, 21 март 2013 (CET)Одговори[одговори]

Пиво за Вас! уреди

  Освежи се Тамара, да можиш подобро да работиш !!! Благојче 11:10, 13 мај 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Слики уреди

Здраво Тамара. Гледам си подигнала многу слики кои нетреба да се на оваа википедија. Истите мора да бидат избришани. За да не седат статиите без слики, те молам прочитај го тоа што му напишав на колегата Благојче (разговор со Благојче). Мислам дека ќе ти се појасни. Ако не, тука сум на располагање. Браво и продолжи понатака.--Р ашо  17:44, 17 мај 2013 (CEST)Одговори[одговори]

Translating medical articles into Macedonian уреди

We have recently added an updated translation from English here [1] Wondering what you think of it? We have a bunch more as listed here [2] James Heilman, MD (talk · contribs · email)(please leave replies on my talk page) 01:13, 9 јануари 2014 (CET)Одговори[одговори]

Would you be able to fix any of the errors in the articles? Also there is one more article on obesity listed here [3] would you be able to integrate it with what is already on Macedonian Wikipedia? Instructions are here [4] James Heilman, MD (talk · contribs · email)(please leave replies on my talk page) 00:38, 11 јануари 2014 (CET)Одговори[одговори]
 

You have been a medical translators within Wikipedia. We have recently relaunched our efforts and invite you to join the new process. Let me know if you have questions. Best Doc James (talk · contribs · email) 12:34, 6 August 2023 (UTC)