Добре дојде!

Здраво, Nancevski, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Retrohead (разговор) 20:21, 14 февруари 2017 (CET)

Подигање сликиУреди

Ако сакате да подигнете слика, дајте ми линк да направам upload и да ја постирам на статијата. Википедија не прифаќа слики со давање урл. Поздрав.--Retrohead (разговор) 20:21, 14 февруари 2017 (CET)