Добре дојдовте!

Здраво, Mythostailer, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Kiril Simeonovski (разговор) 17:51, 21 декември 2011 (CET)

Одлична работаУреди

Здраво. Најпрво би сакал да Ви пожелам топло добредојде на Википедија на македонски јазик. Ги забележав Вашите уредувања од областа на митологијата и навистина мислам дека се доста корисни за нашите читатели. Доколку имате било какви прашања во врска со уредувањето или било што друго поврзано со Википедија, слободно прашајте ме и јас сум подготвен да Ви помогнам. За прашања користете ја мојата страница за разговор и по секој коментар, не заборавајте да се потпишете со додавање на записот --~~~~ од алатникот со уредување, каде што е обележан со моливче. Би сакал да Ви пожелам и среќни и весели празници. Поздрав и пријатно уредување.--Kiril Simeonovski (разговор) 13:27, 31 декември 2011 (CET)