Добре дојдовте!

Здраво, Mariela Pelivanova, и добре дојдовте на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, погледајте ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата разговорна страница, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојдовте! --Kiril Simeonovski (разговор) 16:55, 19 јануари 2011 (CET)

Законодавство на ЕУУреди

Здраво Mariela Pelivanova и благодарима за ваѓите придонеси на википедија на македонски јазик. Сакам да ве известам дека статијата Законодавството на ЕУ е избришена, бидејќи истата веќе постои како Законодавство на Европската Унија. Ве молам за разбирање. Доколку сакате, слободно можете повторно да ја уредите. Доколку имате некакви прашања, слободно ми се обратете. Поздрав--Тиверополник (разговор) 15:51, 23 јануари 2011 (CET)

СокотраУреди

Здраво. Сакав да те известам дека текстот за Сокотра што го стави на твојата страница го префрлив во нејзината страница (Сокотра). Таму можеш исто така да го уредуваш и средуваш. Поз--Никола Стоіаноски 23:29, 31 мај 2011 (CEST)

Исто така текстот за островот во Исланд е во статијата Суртсеј.--Никола Стоіаноски 23:59, 31 мај 2011 (CEST)
Еве ја и Црвена панда.--Никола Стоіаноски 00:34, 1 јуни 2011 (CEST)