Добре дојде!

Здраво, Interwiki de~mkwiki, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

Hello and welcome to the Macedonian Wikipedia! Regards, Boyan 10:27, 2 Април 2006 (UTC)

Thank you very much. ;-) --Interwiki de 17:21, 22 Април 2006 (UTC)

Вашата сметка ќе биде преименуванаУреди

04:42, 18 март 2015 (CET)

Направено е преименувањеУреди

22:48, 21 април 2015 (CEST)