Разговор со корисник:Guitardemon666/Aрхива 7

Ова е архива на минати разговори. Не ја менувајте содржината на оваа страница. Ако сакате да почнете нов разговор или да разговарате за стара тема, ве молиме обратете се на сегашната разговорна страница.

Priberi jazikot уреди

Selendro, prekini da navreduvaš najseriozen sum. Neznam koj tuka pati od kompleksi i ima prioblemi vo glavata. Ti očigledno nemaš ništo posebno vo životot.

Брат, врши си ја работата, јас ќе си ја вршам мојата. Ни ме знајш, ни ме познаваш. И да си имам проблеми во глата, и да си патам од комлекси, моја работа, мој ќеф. Ај доста. Со арно неќеше на почеток се бунеше, со лошо пак не ти чини се буниш. Шо треба да ти прам? -{админинстратор}-  гитардемон 17:29, 29 мај 2009 (UTC)
Мартин, јас тебе не те ни зазборувам, не ни сакам но со тој твој мизерен и нецивилиран однос провоцираш. Ти изгледа немаш социјален однос па да знаеш како се збори со луѓе. Си ја покажуваш културата. --MacedonianBoy (разговор) 17:31, 29 мај 2009 (UTC)
Никогаш не сум рекол дека сум културен. Баш напротив, сум клет, дрзок и лош. И мислам дека досега сите тоа го знат и на Википедија, и во вистинскиот живот. Значи, сите се помириле. Кому му чинам, ме дружи, кому не, не ме рецка. Така, не ме рецкај. Со арно ти зборав, не ме слушаше. Е сега те пцујам на секој чекор па ти го привлеков вниманието. Значи, ми успеа. Ајде сега, било поминало, нема смисла да се пцуеме на Википедија. Поентата ја сфати. Не си ти најпаметен, а не сум ни јас. -{админинстратор}-гитардемон 17:34, 29 мај 2009 (UTC)
Значи за жалење си.--MacedonianBoy (разговор) 17:35, 29 мај 2009 (UTC)
Е жали ме де, само не досадвај. Ајде веќе, ти со пцуење на сите освен на хунзите стана администратор. Која е разликата? Ајде доста и онака нема да ме гледаш уште долго на Википедија, уживај, и не тролувај, на Википедија сме. -{админинстратор}-гитардемон 17:37, 29 мај 2009 (UTC)
Тоа ми се допаѓа, вториот дел.--MacedonianBoy (разговор) 17:38, 29 мај 2009 (UTC)
Е Ова вашево на ова личи. Ме потековте овие денови. Ко на некој форум

                           --Р ашо  17:41, 29 мај 2009 (UTC)

Grb na Republika Makedonija уреди

   

Zdravo GD666. Kako sto sigurno si primetil na Vikipedija se koristi pogresen grb na RM (desniot grb). Toj e nekakov si izmislen na nekoj korisnik sto izgleda nedovolno ja poznava Makedonija i ne se ni koristi vo RM. Dodeka bev clen na angliskata Wikipedia se raspravav so eden drug korisnik (bese od Srbija ili Hrvatska, ..) za taa rabota. Od makedonskiot grb ima poveke verzii (sto se odnesuva na razlikite vo boite, dzvezdata,), no se razbira deka treba da se prikazuva pravilnata, taa sto so golema razlika najmnogu se koristi od strana na RM taka da kazeme najkoristena (vo pasosite, od instituciite itn.). Posto sekogas go stavav nasiot vistinski grb na stranicite na RM na angliskata Wikipedia, toj korisnik urgiral da se izbrise svg-fajlot od praviot grb i mesto toa da bide koristen toj sto on go zamisluva kako pravilen. Imam edna molba do tebe, posto si moderator na makedonskata vikipedija dali mozes da im kazes na moderatorite vo ENG Wikipedia koi e pravilniot grb da konecno da se prikazuva pravilniot? Gledam toj izmisleniot grb go poplavi internetot (posto se koristi na Wikipedia) i koga ke potrazis kaj google "Coat of arms of Macedonia/Republic of Macedonia" duri skoro pocesto izleguva toj od praviot drzaven grb.

 

Eve nekoj linkovi kako potvrda.

Nekoj informacii za grbot na Makedonija.

edina druga verzija sto se koristi oficijalno, no mnogu retko e taa na sajtot na Ministerstvoto za Ekonomija - Ministerstvoto za Ekonomija

Te molam urgiraj da se koristi pravilniot grb. Ocekuvam eden odgovor dali ke mozes da go storis toa. Golem pozdrav! 93.219.251.253 (разговор) 00:25, 3 јуни 2009 (UTC)

Нè нема на en Wiki! уреди

Дали сте приметиле дека, од за мене непознати причини, нас нè снема од интервикијата наглавната страница на англиската Википедија!? Дали некој воопшто знае зошто?? Веќе поставив тема на Селската чешма--Б. Јанкулоски (разговор) 22:03, 7 јули 2009 (UTC)

Incident уреди

Hi, there is an issue at the Wikipedia:Administrators' noticeboard that requires your attention. Regards! --Стан (разговор) 10:06, 19 септември 2009 (UTC)

Anonymous contributions уреди

Hello! Is it possible to add this tool http://toolserver.org/~luxo/contributions/contributions.php?user= at the anonymous contribution's page, it's very helpful when checking for cross-wiki vandalism. Thank you! --Egmontaz (разговор) 13:17, 21 јануари 2010 (UTC)

Здраво уреди

Здраво, Guitardemon666! Хвала пуно за ову измену, баш си смео. Тешко ми е дека не уредуваш веке овде - и jа не уредувам често, али мислим дека твои прилози/приноси ке будут за доброто на Википедиjата зато што често са неутрални, не су националистички по природа. Би ли се вратил скоро? Можеш да ме налазиш на sr, de, fr или sh wiki. Со здраве. Потребител:Bogorm (разговор) 15:46, 31 јануари 2010 (UTC)

Назад на корисничката страница на „Guitardemon666/Aрхива 7“.