Добре дојде!

Здраво, Freshbojan, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Ehrlich91 (разговор) 22:29, 24 февруари 2021 (CET)Одговори

Статија

уреди

Здраво, го забележав текстот напишан на твојата корисничка страница и начелно е добар, но треба да се прилагоди на енциклопедискиот стил на пишување каков што ние го користиме тука. Можеш да ја погледнеш статијата на професорката Бона Бајрактарова како некој своевиден пример. Доколку не се снаоѓаш, можам да земам обврска да ја спремам статијата јас како администратор. Поздрав --Ehrlich91 (разговор) 22:34, 24 февруари 2021 (CET)Одговори

искрено не се снаоѓам, многу време помина,а страницава сакам многу да и ја публикувам.
И должам на мојата мајка и нејзиниот придонес во офтамологијата.
дали може да ја направиш ти страната? Freshbojan (разговор) 09:32, 27 октомври 2021 (CEST)Одговори
Здраво повторно,
Направив сам некои промени на текстот, кога може да очекувам објава ?
Како комуницирате овде, гледам дека нема одговори со недели... навистина сакам да завршам работа, но нема повратна информација за прогресот.
Поздрав,
Бојан Freshbojan (разговор) 10:12, 8 ноември 2021 (CET)Одговори
Здраво Бојан, не си ме означил соодветно, а со тоа не добивам известување за ова. Во иднина остави порака на мојот разговор. Статијата јас ја објавив Магдалена Антова-Велевска, иако треба да се досреди. Ин Мемориам со телеграмата е избришан бидејќи не е енциклопедиска содржина. --Ehrlich91 (разговор) 12:08, 8 ноември 2021 (CET)Одговори
Здраво повторно,
Направив измени и пак изгледа грешам не те означувам. Никако да научам како оди означување Вака добро е ? :)
@Ehrlich91
(Freshbojan (разговор) 10:45, 16 ноември 2021 (CET)) Freshbojan (разговор) 10:45, 16 ноември 2021 (CET)Одговори