Добре дојде!

Здраво, Ev-la, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

Браво!Уреди

Некои од статиите што ги поставивте се навистина супер - се работи за малку познати личности во македонската јавност, а кои очигледно се значајни. Браво, продолжете така! --FlavrSavr 15:28, 18 Декември 2005 (UTC)

Можеш ли да ми даш лиценцу за слику [[Слика:Peshtani.jpg]]. Хоћу да је употребим на српској википедији, а потребна ми је лиценца да бих је послао? --Јованвб 13:56, 23 Јануари 2006 (UTC)

Слику можеш да користиш без проблема!Ev-la

Хвала али требало би да ми кажеш под којим условима. Да ли је у јавном власништву или ГФДЛ? --Јованвб 21:35, 23 Јануари 2006 (UTC)

може као ГФДЛ! Иначе, аутор фотографије је Атанас Талевски! Види: atanas.freeservers.comEv-la 21:48, 23 Јануари 2006 (UTC) Треба ми лиценца за још једну слику [[Слика:IlindenSpase.jpg]]. а интересује ме што не стављате лиценце на слике. Кад тад то ће морати да се одради. На ср-вики је до скоро било исто, али сад пуно времена улажемо да обележимо сваку слику --Јованвб 21:15, 28 Јануари 2006 (UTC)

Па, заборавио сам!Али све што је моје, може се слободно користити. Све су то слике за јавну употребу. Ev-la 21:31, 28 Јануари 2006 (UTC)
  • Ок значи не скидаш билогде са нета. Извини што те овако испитујем, али код нас се у задње време доста води рачуна о томе. --Јованвб 22:06, 28 Јануари 2006 (UTC)
Све су то слике из прве руке, директно од власника! Ev-la 22:19, 28 Јануари 2006 (UTC)
  • Ок хвала ти :) --Јованвб 22:30, 28 Јануари 2006 (UTC)

Проблеми со авторските права за Слика:Hristov.jpgУреди

Ви благодариме за подигнувањето на Слика:Hristov.jpg. Меѓутоа, моментално недостигаат информации за статусот на авторските права врз неа. Википедија многу сериозно ги сфаќа авторските права. Доколку не се одреди лиценцата и изворот на сликата, можно е таа да биде избришана во краток временски рок. Ако ги знаете овие информации, можете да додадете ознака за лиценцата на страницата за опис на сликата.

Ако имате било какви прашања, слободно прашајте ги на Википедија:Прашања за авторски права. Ви благодариме за соработката. --Стан (разговор) 01:02, 22 април 2009 (UTC)