Добре дојде!

Здраво, Cuki, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! Претпоставувам дека ви е првпат да уредувате статии на википедија. Гледам дека успешно започнавте. Кога ќе уредувате на википедија подобро е да бидете најавени, како би можело полесно да се следат вашите допринеси. Без разлика дали сте најавени со вашето корисничко име или не, на ист начин можете да продолжите со уредување на статиите.--brest 00:58, 29 октомври 2007 (UTC)

Копче „Прегледај“ уреди

Здраво. Би сакал да ви напоменам да го користите копчето „Прегледај“ почесто. Тоа се наоѓа веднаш до „Зачувај ја страницата“ и служи за преглед на страницата по вашите промени, без да се зачуваат промените. Кога ќе стиснете на тоа копче, ќе ви се покаже страницата како би изгледала по вашите промени. Откако завршите со уредувањето и сте сигурни дека сѐ е во ред, дури тогаш зачувајте ја страницата. Пробајте го само еднаш, веднаш ќе сфатите за што служи и дека е многу практично. Инаку, вашите уредувања се сосема во ред и се од голема полза, продолжете со добрата работа. Поздрав. Поречанец A? 14:42, 16 ноември 2007 (UTC)