Добре дојде!

Здраво, Branko1Sotirovski, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Retrohead (разговор) 13:37, 26 јануари 2017 (CET)

Создавање нови статииУреди

Здраво Бранко, и благодарам за вашиот допринос за Википедија. Да ви дадам некои совети кога пишувате статии. Во секоја статија, вклучително и вашата нова статија, треба да цитирате доверливи извори. Страници како Фејсбук у Јутјуб не спаѓаат во доверливи извори и треба да се избегнуваат, освен во икслучителни случаи. Друга работа, Википедија не е промотивен сајт, па статиите треба да се напишани од неутрален аспект. Поздрав и имајте пријатен ден.--Retrohead (разговор) 13:37, 26 јануари 2017 (CET)

Направив промени во статијата, ги избришав страниците од фејсбук и јутјуб, ќе направам уште некои содржински и граматички промени деновиве, но како да знам дали мојата статија е веќе одобрена и јавно може да се прочита и дали после 4 дена одкако ќе изминат ќе може да внесам (аплоад) фотографии? {{помош}} Branko1Sotirovski (разговор) 15:17, 26 јануари 2017 (CET)

Статијата е одобрена и може секој да ја прочита. Саморекламирањето и речениците кои не спаѓаат во енциклопедиска содржина се отстранети. Поздрав - Виолетова (разговор) 20:50, 1 февруари 2017 (CET)