Добре дојде!

Здраво, 37.25.86.254, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на страниците за разговор со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!--Retrohead (разговор) 17:13, 4 март 2017 (CET)

Март 2017Уреди

  Ве молиме престанете со контрапродуктивните уредувања на Википедија. Вашите последни уредувања наликуваат на вандализам и како такви беа поништени. Доколку сакате да експериментирате, користете го песокот. Ви благодарам.--Retrohead (разговор) 17:12, 4 март 2017 (CET)