Добре дојде!

Здраво, Бисера, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде! --Поречанец A? 14:07, 5 март 2008 (UTC)

ЗдравоУреди

Здраво Бисера, добредојде на Википедија на македонски јазик и убав престој :) За било какви проблеми или нејаснотии, слободно обрати се кај мене. Приметив дека на некои статии за личности, во категориите си го додала името на личноста заради сортирање (пример [[Категорија:Македонски писатели|Андреевски, Петре М.]]). Кога се работи за една личност, наместо во секоја категорија да го додаваш тоа „Андреевски, Петре М.“, можеш да искористиш {{DEFAULTSORT}} (во примерот: {{DEFAULTSORT:Андреевски, Петре М.}}). Ако не објаснив убаво, види на статијата за Петре М. Андреевски или слободно потпрашај ме :) Поздрав! --Поречанец A? 23:34, 5 март 2008 (UTC)


Ти благодарам за советот. Поздрав, Бисера

ИзвестувањеУреди

Да ве информираме дека на Facebook се формира група Wikimedia Macedonia. Доколку сакате да бидете дел од таа група слободно придружете се. Поздрав--MacedonianBoy 09:04, 20 февруари 2009 (UTC)