Прозорци (филм)

„Прозорци“ — македонски телевизиски филм од 1969 година. Го режирала Лидија Вељанова, а сценариото го напишал Мареј Шисгал.

„Прозорци“
РежисерЛидија Вељанова
СценаристМареј Шисгал
НастапуваатКоле Ангеловски
Вукосава Донева
Анче Џамбазова
Жанрдрама
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1969
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

УлогиУреди

Глумец Улога
Коле Ангеловски
Вукосава Донева
Анче Џамбазова
Мите Грозданов
Драги Костовски

Надворешни врскиУреди