Отвори го главното мени
Прнар
Прнар is located in Грција
Прнар
Прнар (Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Location map/old“.)


Прнар е солунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Содржина

Географиja и местоположбаУреди

ИсториjaУреди

ЕкономијаУреди

ДемографијаУреди

Општествени институцииУреди

Културни и природни знаменитостиУреди

Редовни настаниУреди

ЛичностиУреди

Култура и спортУреди

ИселеништвоУреди

Надворешни врскиУреди