Предлошка:Инфокутија гитарист

(Пренасочено од Предлошка:Infobox Guitarist)
Инфокутија гитарист
Роден {{{роден}}}
Жанр(ови) {{{жанр}}}
Активен {{{години}}}


Употреба

уреди
{{Инфокутија гитарист
| име       = 
| слика      = 
| опис_на_сликата = 
| роден      = 
| умрел      = 
| прекари     = 
| жанр      = 
| поврзани    = 
| издавачка_куќа = 
| гитари     = 
| години     = 
| мрежно место  = 
}}