Предлошка:Починал во

(Пренасочено од Предлошка:Починат во)

[[{{{1}}}]][[Категорија:Починати во {{{1}}}]]

Вовед уреди

Оваа предлошка служи за категоризирање на личности по место на умирање.

Примери уреди