Предлошка:Викифицирање

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Предлошка:Викифицирање/doc [уреди]
  • Наједноставен начин за поставување на оваа предлошка на статија е копирање и вметнување на
{{Викифицирање}}

на врвот на статијата.

  • Ве молиме не вклучувајте категории.

Синоними (пренасочувања) уреди

  1. {{Wikify}}
  2. {{Вики}}
  3. {{Викификација}}
  4. {{Викифицирај}}