Полноќно сонце (краток филм)

„Полноќно сонце“ - македонски краток филм од 1982 година. Го режирал Љупчо Билбиловски кој го напишал и сценариото.

„Полноќно сонце“
РежисерЉупчо Билбиловски
СценаристЉупчо Билбиловски
НастапуваатСабина Ајрула
Салаетин Билал
Мето Јовановски
Премиера1982
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

УлогиУреди

Глумец Улога
Сабина Ајрула
Салаетин Билал
Мето Јовановски

Надворешни врскиУреди