Податотека:Zapisnik na gradskiot sovet na grad Skopje, 1945.pdf

Изворна податотека(1.275 × 1.650 пиксели, големина: 13,04 МБ, MIME-тип: application/pdf, 2 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Записник на 20 заседание на Градското Собрание на Град Скопје, 11 јули 1945.
English: A report of the 20th meeting of the City Council of City of Skopje, 11 July 1945.
This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2017.
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор НепознатUnknown author

Лиценцирање

Public domain
Оваа слика (или друга податотека) е во јавна сопственост бидејќи авторските права на неа се истечени и нејзиниот автор е анонимен.
Ова важи за Европската Унија и оние земји каде авторските права важат 70 години по излегувањето на делото и авторот никогаш не се има претставено.
Важно: Секогаш наведувајте од каде е сликата, колку што е можно, и проверувајте дали авторот никогаш не се претставил.
Flag of Europe
Flag of Europe
Warning sign
Warning sign
Напомена: Во Германија, а можеби и во други земји, извесни анонимни дела издадени пред 1 јули, 1995 се заштитени со авторски права во рок од 70 години по смртта на авторот. Погледајте ја страницата Aktuelle Rechtslage in Deutschland, последен пасус. Доколку авторот се претставил јавно, тогаш оваа предлошка не треба да се користи. Ако делото е анонимно или псевдонимно (на пр. објавено само со име на организација), тогаш користете ја предлошава за таквите слики издадени пред 70 години. За дело достапно за јавноста во Обединетото Кралство, користете Template:PD-UK-unknown.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

11 јули 1945

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:47, 8 декември 2017Минијатура на верзијата од 12:47, 8 декември 20171.275 × 1.650, 2 страници (13,04 МБ)GjorgjiPUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Метаподатоци