Отвори го главното мени

Податотека:Yannick Dauby - Bats echolocation (CC by).ogg

Yannick_Dauby_-_Bats_echolocation_(CC_by).ogg(Ogg Vorbis звучна податотека, времетраење 55 с, 214 Кб/с)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Title : Bats echolocation
Author : Yannick Dauby
Source : http://soundtransit.nl/search/artistinfo.php?id=4
Description : Bats noises

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна08:25, 26 август 2006
55 с (1,42 МБ)ComputerHotline
20:16, 25 август 2006
57 с (830 КБ)ComputerHotline'''Title :''' Bats echolocation<br> '''Author :''' Yannick Dauby<br> '''Source :''' http://soundtransit.nl/search/artistinfo.php?id=4<br> '''Description :''' Bats noises Category:Vespertilionidae Category:Animal sounds

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци