Отвори го главното мени

Изворна податотека(2.136 × 3.040 пиксели, големина: 2,87 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Mourad III
Türkçe: III. Murat
Датум Belli değil
Извор [1]
Автор Belli değil

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:24, 15 септември 2013Минијатура на верзијата од 17:24, 15 септември 20132.136 × 3.040 (2,87 МБ)Osmanlı98Büyüdü
13:46, 12 мај 2010Минијатура на верзијата од 13:46, 12 мај 2010506 × 751 (72 КБ)Osmanlı98Büyüdü
09:45, 4 април 2010Минијатура на верзијата од 09:45, 4 април 2010360 × 500 (21 КБ)Osmanlı98{{Information |Description={{en|1=Mourad III}} {{tr|1=III. Murat}} |Source=[http://www.gorgoda.com/yukleme//iii-murat.jpg] |Author=Belli değil |Date=Belli değil |Permission= |other_versions= }} Category:Murad III

Следнава страница ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци