Податотека:Stemmatographia (1741).pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(962 × 1.210 пиксели, големина: 6,79 МБ, MIME-тип: application/pdf, 83 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: "Stemmatographia" by Hristofor Zhefarovich (1741)
Српски / srpski: "Стематографијa" Христофора Жефаровића (1741)
Датум
Извор Museum of Vojvodina
Автор Hristofor Zhefarovich
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
VRT Wikimedia

Дозволата за користење на ова дело е потврдена и архивирана во Викимедииниот систем VRT.
Таа е достапна како билет #2018090510004795 за корисници со VRTS сметка. За да ја потврдите дозволата, контактирајте некој со сметка на VRTS или оставете порака на огласната табла на VRT.

Врска за потврдата: https://ticket.wikimedia.org/otrs/index.pl?Action=AgentTicketZoom&TicketNumber=2018090510004795
Find other files from the same ticket: SDC query (SPARQL)

Лиценцирање

Ова дело објавено во Србија е во јавна сопственост бидејќи авторските права на него се истечени согласно југословенскиот Закон за авторското право од 1978 г. кој предвидувал дека авторските права траат додека е жив авторот и 50 години по неговата смрт, и дека авторските права на фотографски дела, дела произведени по слична постапка и дела на применетата уметност траат 25 години по објавување на делото. Ова се однесува на дела кои до 29 декември 2004 г. веќе биле или тогаш прешле во јавна сопственост, бидејќи на тој датум стапил на сила новиот закон за авторски права.

Делово исполнува еден од следниве услови:

а) дело на познат автор кој починал пред 1 јануари 1954 г.
б) дело на непознат автор објавено пред 1 јануари 1954 г.
в) фотографија или дело на применета уметност објавено пред 1 јануари 1973 г.

Задолжително наведете го изворот за да може да се провери статусот.

Имајте на ум дека други дела преоѓаат во јавна сопственост дури 70 години по смртта на авторот или ако истото е објавено анонимно, тогаш 70 години од објавувањето. Во тој случај користете {{PD-old-70}}.

English  日本語  македонски  slovenščina  српски / srpski  简体中文  繁體中文  +/−

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:27, 9 август 2018Минијатура на верзијата од 18:27, 9 август 2018962 × 1.210, 83 страници (6,79 МБ)ShadowBrood84User created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци