Податотека:Srpski izvestaj za ubistvoto na vojvodata Micko Krstic.pdf

Изворна податотека(1.239 × 1.752 пиксели, големина: 684 КБ, MIME-тип: application/pdf, 2 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Српски извештај за убиството на војводата Мицко Крстиќ (на 14 октомври) кое турската власт се обидува да го прикаже како дело на Бугарите, во што Србија не верува. (28 октомври 1909)
English: Serbian report on the murder of the Chetnik commander (vojvoda) Micko Krstic (14 October), which the Turkish government is trying to present as a work of Bulgarians. Serbia doesn't believe. (28 October 1909)
This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016.
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

28 октомври 1909грегоријански

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна13:45, 19 февруари 2016Минијатура на верзијата од 13:45, 19 февруари 20161.239 × 1.752, 2 страници (684 КБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци