Податотека:Spisok na chlenovi na prezidium na Vtoro vonredno zasedanie na ASNOM.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(1.287 × 1.758 пиксели, големина: 4,12 МБ, MIME-тип: application/pdf, 5 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Списоци на: членови на Президиумот на АСНОМ избрани на Второто вонредно заседание на 30 декември 1944 година, како и на сите членови на АСНОМ (по азбучен ред)
English: The list of members of Presidium of ASNOM selected on the Second special meeting of ASNOM, held on 30 December 1944, and List of all members.
DARM logo.jpg This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016. Arheo Muz SK (69).JPG
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on . (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain
Flag of North Macedonia.svg

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

30 декември 1944

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:11, 12 јануари 2016Минијатура на верзијата од 14:11, 12 јануари 20161.287 × 1.758, 5 страници (4,12 МБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци