Податотека:Resenie za podelba na Makedonija po oblasti.pdf

Изворна податотека(1.270 × 975 пиксели, големина: 405 КБ, MIME-тип: application/pdf)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Решение за поделба на Македонија по области, односно на: Скопска, Битолска и Штипска област. Шеста седница на Президиумот на АСНОМ (21.10.1944)
English: Decision to divide of Macedonia in areas, i.e.: Skopje, Bitola and Shtip area. Sixth session of the Presidium of ASNOM (21 October 1944)
This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2016.
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM)
Автор АнонименUnknown author

Лиценцирање

Public domain

This is in the public domain in accordance with Articles 16 of the Law on Copyright and Related Rights adopted by the Assembly of the Republic of Macedonia on 8 септември 2010. (Законот за авторските права и сродните права на Република Македонија) [1], which state that:

  • Official texts of political, legislative, administrative and judicial nature and their official translations are in the public domain

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

21 октомври 1944

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:35, 20 јануари 2016Минијатура на верзијата од 11:35, 20 јануари 20161.270 × 975 (405 КБ)VioletovaUser created page with UploadWizard

Метаподатоци