Податотека:RS-II-107-1892-1894 Лоза.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(1.239 × 1.754 пиксели, големина: 76,24 МБ, MIME-тип: application/pdf, 294 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Сериска публикација, континуиран извор што престанал да излегува, текстуална граѓа, печатена. Фотокопија. Месечно

Јазик: бугарски "bg"

Издавач: Млада македонска книжовна дружина, Софиа

Предметни определници "mk": Книжевност, книжевна историја

Предметни определници "en": Literature
Датум помеѓу 1892 и 1894
date QS:P,+1892-00-00T00:00:00Z/8,P1319,+1892-00-00T00:00:00Z/9,P1326,+1894-00-00T00:00:00Z/9
Извор Национална и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ Скопје, Македонија
Автор Ретка периодика

1892 - 1894

COBISS.MK-ID 60626442

РС II 107

URI dlib: http://www.dlib.mk:8080/jspui/handle/68275/117

Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 2.5 Нелокализирана
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:51, 27 јануари 2013Минијатура на верзијата од 11:51, 27 јануари 20131.239 × 1.754, 294 страници (76,24 МБ)BrestUser created page with UploadWizard

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Метаподатоци