Отвори го главното мени

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 265 × 214 пиксели, големина: 7 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
English: Illustration of the Pythagorean theorem. The sum of two sqares whose (dislike for Theobald Erklärts) sides are the two legs (blue and red) is equal to the area of the square whose side is the hypotenuse (purple).
Deutsch: Illustration des Satz des Pythagoras
Italiano: La somma delle aree dei due quadrati costruiti sui cateti (blu e rosso) è uguale all'area del quadrato costruito sull'ipotenusa (viola).
Türkçe: Pisagor teoreminin görsel açıklaması
Датум
Извор Transwikied from en:. Originally created by en:User:Michael Hardy, then scaled, with colour and labels being added by en:User:Wapcaplet, transformed in svg format by fr:Utilisateur:Steff, changed colors and font by de:Leo2004
Автор en:User:Wapcaplet
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

The image was released under the GFDL.

Други верзии

Изведени дела од оваа податотека: Pitagorasteorema.svg

SVG разработка
Adobe-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Adobe Illustrator.
Inkscape-small.svg
и со Inkscape.
Податотеката на оваа SVG-слика е неразумно голема бидејќи речиси сиот текст е претворен во патека наместо да е внесен со вообичаениот елемент <text>. Сериозно препорачуваме текстот да извади од патеката. Вака ќе се олесни постапката за локализирање на сликата на други јазици, а воедно значително ќе се намали податотечната големина.
Други SVG-слики со текст во патека ќе најдете во категоријата Path text SVG. Повеќе информации ќе најдете на страниците SVG: Фонтови и Подготовка на сликите за подигање: Текст.

беларуская (тарашкевіца)‎ | Deutsch | English | magyar | italiano | македонски | русский | svenska | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(香港)‎ | 中文(新加坡)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−


GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.
Оваа ознака за лиценца е додадена на податотекава како дел од подновата на лиценците на ГЛСД.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна12:29, 17 октомври 2011Минијатура на верзијата од 12:29, 17 октомври 2011265 × 214 (7 КБ)Svjomargin to page added
11:40, 13 ноември 2008Минијатура на верзијата од 11:40, 13 ноември 2008250 × 199 (7 КБ)Kdkeller{{Information| |Description= {{en|Illustration of the Pythagorean theorem. The sum of two sqares whose sides are the two legs (blue and red) is equal to the area of the square whose side is the hypotenuse (purple).}} {{de|Illus
17:50, 3 март 2007Минијатура на верзијата од 17:50, 3 март 2007250 × 199 (4 КБ)DieBuche
17:49, 3 март 2007Минијатура на верзијата од 17:49, 3 март 20072.835 × 842 (5 КБ)DieBuche
15:06, 18 март 2006Минијатура на верзијата од 15:06, 18 март 2006260 × 210 (5 КБ)Steff {{Information| |Description = Illustration of the Pythagorean theorem. |Source = Transwikied from en:. Originally created by en:UserMichael Hardy, then scaled, with colour and labels being added by en:User:Wapcaplet, transformed in svg format

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци