Отвори го главното мени

Изворна податотека(522 × 682 пиксели, големина: 327 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Portrait of Mihail Daev from IMARO

Датум помеѓу 1903 и 1908
date QS:P,+1903-00-00T00:00:00Z/8,P1319,+1903-00-00T00:00:00Z/9,P1326,+1908-00-00T00:00:00Z/9
Извор Илюстрация Илинден, 1931, бр.38, стр.7
Автор непознат
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Оваа слика (или друга медиумска податотека) е во јавна сопственост бидејќи авторските права на неа се истечени и нејзиниот автор е анонимен.
Ова важи за Европската Унија и оние земји каде авторските права важат 70 години по излегувањето на делото и авторот никогаш не се има претставено.
Важно: Секогаш наведувајте од каде е сликата, колку што е можно, и проверувајте дали авторот никогаш не се претставил.
Flag of Europe
Warning sign
Напомена: Во Германија, а можеби и во други земји, извесни анонимни дела издадени пред 1 јули, 1995 се заштитени со авторски права во рок од 70 години по смртта на авторот. Погледајте ја страницата Aktuelle Rechtslage in Deutschland, последен пасус. Доколку авторот се претставил јавно, тогаш овој шаблон не треба да се користи. Ако делото е анонимно или псевдонимно (на пр. објавено само со име на организација), тогаш користете го шаблонов за таквите слики издадени пред 70 години. За дело достапно за јавноста во Обединетото Кралство, користете Template:PD-UK-unknown.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна16:03, 4 септември 2011Минијатура на верзијата од 16:03, 4 септември 2011522 × 682 (327 КБ)Подпоручикъ{{Information |Description=Portrait of Mihail Daev from IMARO |Source=Илюстрация Илинден, 1931, бр.38, стр.7 |Date=1903-1908 |Author=unknown |Permission={{Anonymous-EU}} |other_versions= }} Category:Mihail Daev

Следниве 4 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци