Податотека:Mazurek Dąbrowskiego piano.pdf

Изворна податотека(1.239 × 1.754 пиксели, големина: 25 КБ, MIME-тип: application/pdf)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Polski: Tekst muzyczny Mazurka Dąbrowskiego dla fortepianu
English: Musical score of the Polish national anthem, Mazurek Dąbrowskiego, for a piano
Извор Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Polish Ministry of Culture and National Heritage)
Автор Kazimierz Sikorski (harmonization)
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Оваа слика е во јавна сопственост бидејќи според Член 4, став 2 од Законот за авторското право на Република Полска од 4 февруари, 1994 (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 со подоцнежни измени) „нормативните закони и нивните нацрти and како и државни документи, материјали, знаци и симболи не подлежат на авторски права“. Затоа се смета дека оваа слика е пуштена во јавна сопственост. Меѓутоа постојат извесни употреби на оваа слика кои во Полска се регулирани со други закони.
Herb Polski.svg

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
Musical notes to play National Anthem of Poland (Mazurek Dąbrowskiego) for piano.

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:01, 9 март 2008Минијатура на верзијата од 00:01, 9 март 20081.239 × 1.754 (25 КБ)Kpalion{{Information |Description={{pl}} Tekst muzyczny ''Mazurka Dąbrowskiego'' dla fortepianu {{en}} Musical score of the Polish national anthem, ''Mazurek Dąbrowskiego'' for a piano |Source=http://www.mkidn.gov.pl/website/index.jsp?catId=343 |Date= |Author=

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци