Податотека:Kuzman Shapkarev - Materiali za zhivotoopisanieto na bratya Miladinovi (Plovdiv, 1884).pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(1.239 × 1.752 пиксели, големина: 20,93 МБ, MIME-тип: application/pdf, 62 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Български: Кузман Шапкарев: Материали за животоописанието на bg:Братя Миладинови (Пловдив, 1884 г.)
English: Materials for the biography of the Miladinovi brothers collected by Kuzman Shapkarev (Plovdiv, 1884)
Датум
Извор http://strumski.com/biblioteka/?id=279
Автор
Кузман Шапкарев  (1834–1909)  wikidata:Q2079735 s:mk:Кузман Шапкарев
 
Кузман Шапкарев
Други имиња
Kuzman Anastasov Shapkarev
Опис отомански јазичар, судија, правник и писател
Датум на раѓање/смрт 1 февруари 1834 Уредете го ова на Википодатоците 18 март 1909 Уредете го ова на Википодатоците
Место на раѓање/смрт Охрид Софија
Нормативна контрола
creator QS:P170,Q2079735

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:07, 3 декември 2015Минијатура на верзијата од 18:07, 3 декември 20151.239 × 1.752, 62 страници (20,93 МБ)TropchoUser created page with UploadWizard

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци