Отвори го главното мени

Податотека:Hudsonmap.png

Изворна податотека(1.000 × 1.005 пиксели, големина: 416 КБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис

This is a map of the Hudson River Watershed I made using USGS data, includes the Mohawk River.

Датум (датум на изворното подигање)
Извор Нема укажано машински читлив текст. Се претполага дека е сопствено дело (според изјавите за авторските права)
Автор Нема укажано машински читлив автор. Се претполага дека авторот е Kmusser (според изјавите за авторски права).

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Морате да го наведете делото на начин определен од авторот или лицензорот (но не на начин кој сугерира дека тој ве застапува или ја застапува употребата на делото.)
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:13, 6 јули 2012Минијатура на верзијата од 17:13, 6 јули 20121.000 × 1.005 (416 КБ)Kmusserincreased resolution
11:41, 8 април 2012Минијатура на верзијата од 11:41, 8 април 2012279 × 281 (20 КБ)Ras67cropped
20:28, 19 јули 2006Минијатура на верзијата од 20:28, 19 јули 2006300 × 300 (22 КБ)Kmusser== Summary == This is a map of the Hudson River Watershed I made using USGS data, includes the Mohawk River. Category:Maps of rivers == Licensing == {{self|cc-by-sa-2.

Податотекава се користи во следниве 2 страници:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци