Отвори го главното мени

Изворна податотека(513 × 843 пиксели, големина: 138 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Суммаръ

Опис
English: Georgi Stoyanov Todorov (1858-1934)
Български: Георги Тодоров (1858-1934)
Датум след 1878
Извор

This image is a digital replica of a photo or portrait available in the Portraits and Photos collection of the Bulgarian Historical Archive under the signature С 2482.
It may be found at the Digital Library of SS. Cyril and Methodius National Library.
This tag does not indicate the copyright status of the attached work. A normal copyright tag is still required. See Commons:Licensing for more information.

Автор Фотографско ателие "Братя Карастоянови"
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Note that a few countries have copyright terms longer than 70 years: Mexico has 100 years, Jamaica has 95 years, Colombia has 80 years, and Guatemala and Samoa have 75 years. This image may not be in the public domain in these countries, which moreover do not implement the rule of the shorter term. Côte d'Ivoire has a general copyright term of 99 years and Honduras has 75 years, but they do implement the rule of the shorter term. Copyright may extend on works created by French who died for France in World War II (more information), Russians who served in the Eastern Front of World War II (known as the Great Patriotic War in Russia) and posthumously rehabilitated victims of Soviet repressions (more information).

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна01:39, 28 јануари 2010Минијатура на верзијата од 01:39, 28 јануари 2010513 × 843 (138 КБ)Exoniebetter quality
21:35, 10 ноември 2009Минијатура на верзијата од 21:35, 10 ноември 2009525 × 848 (339 КБ)Nk{{Information |Description={{bg|1=Георги Тодоров (1858-1934)}} |Source=[http://193.200.14.178/scripts/cgi/dwis.pl?SESSIONID=jJh0pSqPDqhj3xcnDJ233R3XtZ6301A0817D-002&COMMAND=9&RESULTID=27417485&DOCID=5&DISPL

Следниве 2 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци