Податотека:Daily report (photocopy) of the Staff of the II army, november 1944.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(1.275 × 1.650 пиксели, големина: 3,01 МБ, MIME-тип: application/pdf, 3 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Дневен извештај од Штабот на II корпус до Гл. Штаб на НОВ и ПОМ - фотокопија (25 октомври 1944 г.).
English: A photocopy of the daily report of Staff of the II army sent to the GS of NLW (25 October 1944).
DARM logo.jpg This media file is produced by Wikipedian in Residence in Category:Wikipedian in Residence at DARM in 2017. Arheo Muz SK (69).JPG
Датум
Извор The State Archives of the Republic of Macedonia (DARM), Skopje Department
Автор непознат

Лиценцирање

Public domain
Оваа слика (или друга податотека) е во јавна сопственост бидејќи авторските права на неа се истечени и нејзиниот автор е анонимен.
Ова важи за Европската Унија и оние земји каде авторските права важат 70 години по излегувањето на делото и авторот никогаш не се има претставено.
Важно: Секогаш наведувајте од каде е сликата, колку што е можно, и проверувајте дали авторот никогаш не се претставил.
Flag of Europe
Warning sign
Напомена: Во Германија, а можеби и во други земји, извесни анонимни дела издадени пред 1 јули, 1995 се заштитени со авторски права во рок од 70 години по смртта на авторот. Погледајте ја страницата Aktuelle Rechtslage in Deutschland, последен пасус. Доколку авторот се претставил јавно, тогаш оваа предлошка не треба да се користи. Ако делото е анонимно или псевдонимно (на пр. објавено само со име на организација), тогаш користете ја предлошава за таквите слики издадени пред 70 години. За дело достапно за јавноста во Обединетото Кралство, користете Template:PD-UK-unknown.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна14:11, 20 јуни 2017Минијатура на верзијата од 14:11, 20 јуни 20171.275 × 1.650, 3 страници (3,01 МБ)GjorgjiPUser created page with UploadWizard

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци