Отвори го главното мени

Изворна податотека(2.000 × 1.900 пиксели, големина: 1,42 МБ, MIME-тип: image/png)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Gnome-x-office-drawing.svg
Постои и векторска (SVG) верзија на сликава.
Таа треба да се користи наместо оваа растерска слика, освен ако не е полоша од неа.

File:Barnstar of Diligence Hires.png Go-green.svg File:Barnstar of Diligence Hires.svg

За повеќе информации за векторската графика, прочитајте за преодот на Ризницата кон SVG формат.
На располагање ви се и информации за поддршката на SVG слики на МедијаВики.

Alemannisch | العربية | беларуская (тарашкевіца)‎ | български | বাংলা | català | нохчийн | čeština | dansk | Deutsch | Ελληνικά | English | Esperanto | español | eesti | euskara | فارسی | suomi | français | Frysk | galego | עברית | hrvatski | magyar | Հայերեն | Bahasa Indonesia | italiano | 日本語 | ქართული | 한국어 | lietuvių | македонски | മലയാളം | Bahasa Melayu | Plattdüütsch | Nederlands | norsk nynorsk | norsk | occitan | polski | português | português do Brasil | română | русский | sicilianu | Scots | slovenčina | slovenščina | српски / srpski | svenska | ไทย | Türkçe | татарча/tatarça | українська | vèneto | Tiếng Việt | 中文 | 中文(中国大陆)‎ | 中文(简体)‎ | 中文(繁體)‎ | 中文(马来西亚)‎ | 中文(台灣)‎ | +/−

Нова SVG слика

Опис

Опис
English: The Barnstar of Diligence Award is given to those individuals who have a harmonic combination of extraordinary scrutiny, precision and community service.
Italiano: Wikioscar della diligenza. Assegnato ai wikipediani che si contraddistinguono per particolare attenzione, precisione, abnegazione e spirito di servizio.
Русский: Орден трудолюбия. Премия вручается тепреливым и аккуратным википедистам.
Датум
Извор Self-made, based on Image:Original Barnstar Hires.png
Автор
Други верзии

Изведени дела од оваа податотека:

Лиценцирање

PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.
Во случај сликава да го премине прагот на оригиналност, имателот на авторските права, дозволува користење на сликата под следниве услови: {{cc-by-sa-3.0}}

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:43, 26 јуни 2010Минијатура на верзијата од 18:43, 26 јуни 20102.000 × 1.900 (1,42 МБ)AntonuActual golden color
14:22, 25 јуни 2010Минијатура на верзијата од 14:22, 25 јуни 20102.000 × 1.900 (1,16 МБ)Antonu{{Information |Description={{en|1=The Barnstar of Diligence Award is given to those individuals who have a harmonic combination of extraordinary scrutiny, precision and community service.}} {{ru|1=Орден трудолюбия. Премия вручае

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.