Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(2.768 × 3.396 пиксели, големина: 5,41 МБ, MIME-тип: image/vnd.djvu, 64 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Abroad by Thomas Crane and Ellen Houghton. A children's book with poetry describing places.
Датум
Извор Thomas Crane, Ellen Houghton
Автор Thomas Crane, Ellen Houghton

Лиценцирање

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е издадено пред 1 јануари 1929 г.

Делата во јавна сопственост мораат да бидат со истечени авторски права како во САД, така и во изворната земја на делото за да можат да бидат на Ризницата. Ако делото не е од САД, тогаш податотеката мора да има дополнителна ознака за авторски права која го назначува нејзиниот статус во изворната земја.

Изворна евиденција за подигањето

Изворниот опис се наоѓаше тука. Сите долунаведени кориснички имиња се однесуваат на en.wikisource.


Оваа податотека е во форматот DjVu, предвиден за отсликани страници, особено со текст и едноставни цртежи.

Можете да ја прегледате тука, а ако документот содржи повеќе страници, тогаш листајте ги со копчињата десно.

Исто така податотекава можете да ја листате и на вашиот прелистувач со соодветен приклучок/додаток, или со програм за прелистување на DjVu. Во тој случај изберете погоден програм од овој список. Повеќе информации ќе најдете на Help:DjVu.

অসমীয়া  català  čeština  Deutsch  Deutsch (Sie-Form)  English  Esperanto  español  français  galego  magyar  italiano  日本語  македонски  Nederlands  polski  português  русский  sicilianu  українська  简体中文  繁體中文  +/−

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

dadfc4e3f44155a6e732d3626c8db83e9d45e58d

3.396 пиксел

2.768 пиксел

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:36, 4 јули 2009Минијатура на верзијата од 17:36, 4 јули 20092.768 × 3.396, 64 страници (5,41 МБ)File Upload Bot (Magnus Manske) {{BotMoveToCommons|en.wikisource|year={{subst:CURRENTYEAR}}|month={{subst:CURRENTMONTHNAME}}|day={{subst:CURRENTDAY}}}} {{Information |Description={{en|''no original description''}} |Source=Transferred from [http://en.wikisource.org en.wikisource]; trans

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.