Отвори го главното мени

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 333 × 220 пиксели, големина: 3 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Graph, created in Neato

Датум (UTC)
Извор Image:6n-graf.png simlar input data
Автор User:AzaToth
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)

The image is in the public domain.

Based on the following code:

graph untitled {
	graph[bgcolor="transparent"];
	node [fontname="Bitstream Vera Sans", fontsize="22.00", shape=circle, style="bold,filled" fillcolor=white];
	edge [style=bold];
	1;2;3;4;5;6;
	6 -- 4 -- 5 -- 1 -- 2 -- 3 -- 4;
	2 -- 5;
}

File Kirchhoff.svg is derived from this work:

Kirchhoff.svg


PD-icon.svg За оваа слика не важат авторски права и затоа е во јавна сопственост, бидејќи таа во целост се состои од информации кои се општа сопственост и не содржи никакво оригинално авторство.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна18:02, 7 март 2007Минијатура на верзијата од 18:02, 7 март 2007333 × 220 (3 КБ)AzaTothoops, removed one too much
18:01, 7 март 2007Минијатура на верзијата од 18:01, 7 март 2007333 × 220 (3 КБ)AzaTothremoved unneeded attribs,
17:59, 7 март 2007Минијатура на верзијата од 17:59, 7 март 2007333 × 220 (3 КБ)AzaTothwhite fill
17:55, 7 март 2007Минијатура на верзијата од 17:55, 7 март 2007333 × 220 (3 КБ)AzaTothdirect svg output from neato
04:04, 29 мај 2006Минијатура на верзијата од 04:04, 29 мај 2006360 × 240 (6 КБ)Chris-martin{{Information | Description = Graph, created in Inkscape | Source = Image:6n-graf.png converted to SVG format | Date = May 28, 2006 | Author = en:User:Booyabazooka | Permission = The image is in the public domain. | other_versions = }} {

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци