Податотека:Тријазичник, Ѓорѓиіа Пулевски.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(637 × 1.031 пиксели, големина: 16,31 МБ, MIME-тип: application/pdf, 184 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: „Тријазичник“ од Ѓорѓија Пулевски.
English: The book "Dictionary of three languages" by Ǵorǵija Pulevski.
Датум
Извор Dictionary of three languages
Автор Ǵorǵija Pulevski

Лиценцирање

Public domain

Ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 70 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја. Имајте предвид дека во неколку земји авторското право важи подолго од 70 години: во Мексико е 100, во Јамајка е 95, во Колумбија е 80, а во Гватемала и Самоа е 75 години. Оваа слика може да не е во јавна сопственост во тие земји, кои воедно не го применуваат правилото на пократок рок. Брегот на Слоновата Коска има начелен авторскоправен рок од 99, а Хондурас е 75 години, но тие го применуваат споменатото правило. Рокот може да биде продолжен за дела на Французи загинати за татковината во Втората светска војна (повеќе инфо), Руси кои служеле на Источниот фронт („Големата татковинска војна“) и посмртно рехабилитирани жртви на советското угнетување (повеќе инфо).

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна02:11, 16 февруари 2011Минијатура на верзијата од 02:11, 16 февруари 2011637 × 1.031, 184 страници (16,31 МБ)MacedonianBoyнова
01:50, 16 февруари 2011Минијатура на верзијата од 01:50, 16 февруари 20111.252 × 1.625, 174 страници (10,34 МБ)MacedonianBoyа
15:10, 12 февруари 2011Минијатура на верзијата од 15:10, 12 февруари 20111.252 × 1.625, 174 страници (10,34 МБ)MacedonianBoy{{Information |Description ={{en|1=The book "Dictionary of three languages" by Ǵorǵija Pulevski.}} {{mk|1=„Тријазичник“ од Ѓорѓија Пулевски.}} |Source =[http://damj.manu.edu.mk/materijali.html Dictionary of thr

Нема страници што ја користат оваа податотека.

Глобална употреба на податотеката

Метаподатоци