Податотека:Славјанско-маќедонска општа историја.pdf

Оди на страница
следна страница →
следна страница →
следна страница →

Изворна податотека(908 × 1.262 пиксели, големина: 265,03 МБ, MIME-тип: application/pdf, 1.005 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: The book Slavic Macedonian General History written by Gjorgjija Pulevski in 1892
Датум
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Ѓорѓија Пулевски


Лиценцирање

w:mk:Криејтив комонс
наведи извор сподели под исти услови
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело (придонесот) морате да го распространувате (објавувате) само под истата или складна лиценца на изворната.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна22:35, 29 февруари 2016Минијатура на верзијата од 22:35, 29 февруари 2016908 × 1.262, 1.005 страници (265,03 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци