Податотека:Речник од три јазика - Ѓорѓија Пулевски.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(983 × 1.472 пиксели, големина: 8,06 МБ, MIME-тип: application/pdf, 180 страници)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Македонски: Речник од три јазика, Ѓорѓија Пулевски
Датум
Извор https://books.google.mk/books?id=1jRnAAAAcAAJ&pg=PA1&dq=recnik+od+tri+jezika&hl=mk&sa=X&ved=2ahUKEwjc1--D59D5AhUqxQIHHdC9DfwQ6AF6BAgLEAI#v=onepage&q=recnik%20od%20tri%20jezika&f=false
Автор Gjorgjija Puleski

Лиценцирање

Public domain

Авторот починал во 1893 г., така што ова дело е во јавна сопственост и во земјите и подрачјата каде авторските права важат додека е жив авторот плус 100 години или пократко.


Dialog-warning.svg Ќе мора да ставите и ознака за јавна сопственост во САД за да укажете дека делото го има укажаниот статус во таа земја.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна17:59, 18 август 2022Минијатура на верзијата од 17:59, 18 август 2022983 × 1.472, 180 страници (8,06 МБ)BuliUploaded a work by Gjorgjija Puleski from https://books.google.mk/books?id=1jRnAAAAcAAJ&pg=PA1&dq=recnik+od+tri+jezika&hl=mk&sa=X&ved=2ahUKEwjc1--D59D5AhUqxQIHHdC9DfwQ6AF6BAgLEAI#v=onepage&q=recnik%20od%20tri%20jezika&f=false with UploadWizard

Податотекава се користи во следнава страница:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Метаподатоци