Податотека:По трагите на писмото и јазикот на античките Македонци.pdf

Оди на страница


Изворна податотека(958 × 1.393 пиксели, големина: 12,81 МБ, MIME-тип: application/pdf, 71 страница)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: "Tracing the script and the language of the ancient Macedonian" - research of the script of the Rosseta stone
Датум 2005
Извор
institution QS:P195,Q2466285
Автор Томе Бошевски, Аристотел Тентов
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
MANU releases the work as its the copyright holder


МАНУ-Лого.svg
Овој отсликан документ е доставен од матичниот викимедијанец во Македонска академија на науките и уметностите (МАНУ) како дел од проектот за соработка со организацијата Споделено знаење.

English | русский | македонски | українська | +/−

Shared Knowledge Logo.svg

Лиценцирање

Public domain Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, MANU, as the copyright holder. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
MANU, as the copyright holder му дозволува секому да го користи делово за каква било цел, без какви било услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава

Предмети прикажани на податотекава

прикажува

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:08, 25 ноември 2015Минијатура на верзијата од 09:08, 25 ноември 2015958 × 1.393, 71 страница (12,81 МБ)МакедонецUser created page with UploadWizard

Метаподатоци